Писмо путовало из Новог Сада у Шабац 15 година!

Нови видови комуникације, одавно су заменили писма. Међутим, једно писмо које је добио Милан Стефановић, за њега је вредно и по садржају а и времену стизања. То писмо које је добио "путовало" је чак 15 година од Новог Сада до Шапца. . .

Занимљивости 23.10.2019 | 18:00
Писмо путовало из Новог Сада у Шабац 15 година!
Пошто ништа није наручивао, нити очекивао, када је примио пошиљку „Пост експреса“ која је носила његово име и адресу, Милан Стефановић из Шапца је био затечен. Изненађење је било још веће када је у достави видео стару, похабану коверту која му је послата јула 2004. године из Новог Сада.


Замислите да после 15 година стигне на исту адресу, јер се нисам ни селио, нити се мењала адреса, а што је најзанимљивије исти је поштар свих 15 година и још увек на нашем реону носи пошту“, прича изненађени прималац пошиљке. Коверту на којој је неколико пута уписан датум о неиспорученој пошиљци, чак и 700 динара за откупнину, Милан каже никада није видео.

И пре 15 година и данас упућена је из Новог Сада. За деценију и по пута промеило се име државе, променила се и цена откупа. Сада је 1.600 динара.

„Да стигне писмо из Србије, Нови Сад - Шабац, 60 километара, ал' драга успомена, вредело је чекати ових 15 година“, каже Милан.

У писму су само фотографије, забележене 4. јула у Шапцу након баражне утакмице за опстанак у Другој лиги између домаће Мачве и Младост Лукс из Лукићева. Победе Мачве и колега фудбалских судија Милан се сећа, али ни после 15 година не зна ко му је послао писмо.

„Кад сам видео ко је на фотографијама, ово вреди, не постоји богатство колико вреди ова слика, да сам је добио тад, изгубио би, сада ћу је увеличати и стајаће на зиду до краја мог живота увеличана са мојим спортским пријатељима“, наводи Милан Стефановић.

Уз пошиљку од пре 15 година, Милан каже обрадовао би се и објашњењу. Зато поштанско сандуче отвара редовно, јер ко зна можда ће му из Новог Сада, на већ познату адресу, стићи још која успомена.

Извор:Ртс.рс

Коментари / 0

Оставите коментар