Цвајта: Хамбургеру слађе парче!

Лидер однео бод из Билефелда - 1:1.

Фудбал 22.10.2019 | 08:12
Трећи против првог на табели. То углавном не може да буде лоша утакмица. Није била ни ове вечери, када је Арминија у Билефелду дочекала Хамбургер. Много борбе, много ватре, али на крају колач на једнаке делове – 1:1.

Слађе парче припало је гостима, јер су прегрмели тешко гостовање и остали на челу колоне. А опет, када водиш, а не победиш, остаје мали жал... Водио је Хамбургер у овом дуелу клубова чији су навијачи у пријатељским односима. Зато није било неког великог притиска с трибина.

Снашли су се Диносауруси боље у таквој атмосфери и повели су у 14. минуту голом Лукаса Хинтерсера. Међутим, подигла се Арминија у наставку. Показала је зашто је изгубила само један меч у сезони до сада. Велика офанзива се исплатила у 50. минуту, када је Фабијан Клос изједначио на 1:1.

Исти играч промашио је после тога још две велике прилике да донесе потпуни преокрет, али су добру шансу имали и гости у финишу да однесу цео плен. Волеј је ухватио Давид Кинсоби, а лопта је само очешала стативу...

НЕМАЧКА 2 - 10. КОЛО

Петак

Гројтер Фирт - Динамо Дрезден 2:0 (2:0)
/Кеита Руел 7, 38/

Ауе - Нирнберг 4:3 (0:0)
/Назаров 62. пенал, Хохштајдт 75, Михојевић 87, Кругер 90+4 - Фреј 51, Гајс 78, Беренс 90+2. пенал/