Cvajta: Hamburgeru slađe parče!

Lider odneo bod iz Bilefelda - 1:1.

Fudbal 22.10.2019 | 08:12
Treći protiv prvog na tabeli. To uglavnom ne može da bude loša utakmica. Nije bila ni ove večeri, kada je Arminija u Bilefeldu dočekala Hamburger. Mnogo borbe, mnogo vatre, ali na kraju kolač na jednake delove – 1:1.

Slađe parče pripalo je gostima, jer su pregrmeli teško gostovanje i ostali na čelu kolone. A opet, kada vodiš, a ne pobediš, ostaje mali žal... Vodio je Hamburger u ovom duelu klubova čiji su navijači u prijateljskim odnosima. Zato nije bilo nekog velikog pritiska s tribina.

Snašli su se Dinosaurusi bolje u takvoj atmosferi i poveli su u 14. minutu golom Lukasa Hintersera. Međutim, podigla se Arminija u nastavku. Pokazala je zašto je izgubila samo jedan meč u sezoni do sada. Velika ofanziva se isplatila u 50. minutu, kada je Fabijan Klos izjednačio na 1:1.

Isti igrač promašio je posle toga još dve velike prilike da donese potpuni preokret, ali su dobru šansu imali i gosti u finišu da odnesu ceo plen. Volej je uhvatio David Kinsobi, a lopta je samo očešala stativu...

NEMAČKA 2 - 10. KOLO

Petak

Grojter Firt - Dinamo Drezden 2:0 (2:0)
/Keita Ruel 7, 38/

Aue - Nirnberg 4:3 (0:0)
/Nazarov 62. penal, Hohštajdt 75, Mihojević 87, Kruger 90+4 - Frej 51, Gajs 78, Berens 90+2. penal/