ТУР: Фенер напада и поново побјеђује!

Денизли касно упалио моторе.  Тим из Истанблула тренутно држи трећу позицију на табели - 1:2.

Фудбал 20.10.2019 | 21:39
После катастрофалне прошле сезоне делује да ће ове Фенербахче доста боље изгледати. После осам кола тим Ерсуна Јанала држи трећу позицију на табели, а до ње је дошао после победе на гостовању Денизлију од 1:2 (0:1).

Играли су гости нападачки, држали лопту у свом поседу и такав приступ им је донео важан тријумф. Да ће тако бити могло се наслутити већ у 39. минуту утакмице када је Цигерчи искористио одбитак од пречке и донео Фенеру предност на гостовању.

Са тим резултатом се отишло на одмор, а Ведат Мурићи је подигао то на 2:0 поготком у 62. минуту. Емре Белезоглу му је асистирао, а Мурићију је преостао само лакши део посла, а то је да пошаље лопту у мрежу.

Фенербахче игра доста променљиво у последње време, има два пораза и реми уз две победе на последњих пет утакмица, али ће му овај дуел без сумње много значити у борби за сами врх.

После ове утакмице Фенер има 14 бодова на конту што је за сада довољно за трећу позицију на табели. Трабзон је други са 15 бодова, док је, занимљиво, Алања прва са 17 освојених бодова.

ТУРСКА 1 - 8. коло