TUR: Fener napada i ponovo pobjeđuje!

Denizli kasno upalio motore.  Tim iz Istanblula trenutno drži treću poziciju na tabeli - 1:2.

Fudbal 20.10.2019 | 21:39
Posle katastrofalne prošle sezone deluje da će ove Fenerbahče dosta bolje izgledati. Posle osam kola tim Ersuna Janala drži treću poziciju na tabeli, a do nje je došao posle pobede na gostovanju Denizliju od 1:2 (0:1).

Igrali su gosti napadački, držali loptu u svom posedu i takav pristup im je doneo važan trijumf. Da će tako biti moglo se naslutiti već u 39. minutu utakmice kada je Cigerči iskoristio odbitak od prečke i doneo Feneru prednost na gostovanju.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a Vedat Murići je podigao to na 2:0 pogotkom u 62. minutu. Emre Belezoglu mu je asistirao, a Murićiju je preostao samo lakši deo posla, a to je da pošalje loptu u mrežu.

Fenerbahče igra dosta promenljivo u poslednje vreme, ima dva poraza i remi uz dve pobede na poslednjih pet utakmica, ali će mu ovaj duel bez sumnje mnogo značiti u borbi za sami vrh.

Posle ove utakmice Fener ima 14 bodova na kontu što je za sada dovoljno za treću poziciju na tabeli. Trabzon je drugi sa 15 bodova, dok je, zanimljivo, Alanja prva sa 17 osvojenih bodova.

TURSKA 1 - 8. kolo