ХОЛ: Још једно саплитање Фајенорда!

Великан из Ротердама испустио победу на свом Де Кајпу!

Фудбал 20.10.2019 | 20:51
Настављају се лоши дани за Јапа Стама и Фајенорд. Холандски великан је наставио тамо где је стао пре репрезентативне паузе, а на пораз од Фортуне у Ситарду од 4:2, накалемио се и данашњи реми пред својом публиком против Хераклеса (1:1). Као да је неко проклео ове сезоне момке у пола белом, пола црвеном, па више не могу да победе ни када играју боље од ривала.

Почело је бајковито, Јенс Торнстра је у 14. минуту лепим ударцем са дистанце довео домаћине у вођство, али уместо да озбиљно приступе обавезама и до одласка на пузу реше питање победника још неким голом, домаћи играчи су у наставку добили лекцију. Хераклес је заиграо много боље у наставку, а пре изједначујућег гола Орестиса Киомуртзоглуа у 63. минуту (после серије несхватљивих реакција одбране Фајенорда), две добре шансе пропустио је гостујући плејмејкер Мауро Жуниор.

Могла је "десетка" Хераклеса да се прослави, али је голман домаћих Вермер био на висини задатка. И Фајенорд је имао шансе да ипак дође до победе, најбољу је пропустио Нарсинг у 90. минуту када је изблокиран у последњем тренутку. Како било, Фајнорд већ четврту утакмицу ове сезоне није добио на свом терену, а о великом паду овог сјајног клуба сведочи и тренутна позиција на табели - 10. место.

ХОЛАНДИЈА 1 - 10. коло