HOL: Još jedno saplitanje Fajenorda!

Velikan iz Roterdama ispustio pobedu na svom De Kajpu!

Fudbal 20.10.2019 | 20:51
Nastavljaju se loši dani za Japa Stama i Fajenord. Holandski velikan je nastavio tamo gde je stao pre reprezentativne pauze, a na poraz od Fortune u Sitardu od 4:2, nakalemio se i današnji remi pred svojom publikom protiv Heraklesa (1:1). Kao da je neko prokleo ove sezone momke u pola belom, pola crvenom, pa više ne mogu da pobede ni kada igraju bolje od rivala.

Počelo je bajkovito, Jens Tornstra je u 14. minutu lepim udarcem sa distance doveo domaćine u vođstvo, ali umesto da ozbiljno pristupe obavezama i do odlaska na puzu reše pitanje pobednika još nekim golom, domaći igrači su u nastavku dobili lekciju. Herakles je zaigrao mnogo bolje u nastavku, a pre izjednačujućeg gola Orestisa Kiomurtzoglua u 63. minutu (posle serije neshvatljivih reakcija odbrane Fajenorda), dve dobre šanse propustio je gostujući plejmejker Mauro Žunior.

Mogla je "desetka" Heraklesa da se proslavi, ali je golman domaćih Vermer bio na visini zadatka. I Fajenord je imao šanse da ipak dođe do pobede, najbolju je propustio Narsing u 90. minutu kada je izblokiran u poslednjem trenutku. Kako bilo, Fajnord već četvrtu utakmicu ove sezone nije dobio na svom terenu, a o velikom padu ovog sjajnog kluba svedoči i trenutna pozicija na tabeli - 10. mesto.

HOLANDIJA 1 - 10. kolo