Лидс се шепурио, Фулам фулао на гостовању Стоуку!

ВБА стигао до важног тријумфа на гостовању Мидлзброу.

Фудбал 19.10.2019 | 20:50
Победници дана у Чемпионшипу су ВБА и Лидс, док су губитници Престон и Свонси. ВБА је задржао прву позицију победом на гостовању Мидлзброу, Лидс је на прослави стогодишњице славио против Бирмингема, док су Престон и Свонси узели данас само по бод.

Прва два тима на табели Чемпионшипа су одрадили посао са по једним датим голом. Лидс је до тријумфа стигао у свечарској атмосфери прославе стогодишњице клуба, а једини гол је дао Филипс у 65. минуту утакмице - 1:0 (0:0). Паунови дакле могу да се шепуре победом на овај важан дан за клуб.

Деловало је дуго да ће ВБА остати само на једном боду, али је снажни Робсон Кану у 82. минуту поготком донео победу и тако је ВБА остао на првој позицији на табели - 0:1 (0:0).

КПР је имао врло занимљиву утакмицу на гостовању Халу и успео је да слави са 3:2. До тога је стигао највише после два гола Езеа с пенала и да тога није било вероватно је нерешен резултат на овом обрачуну био најреалнији.

На крају, Фулам Александра Митровића је гостовао Стоуку и није се тамо добро провео. Да ће тако бити могло је да се претпостави већ у 16. минуту после гола Кембела, да би Грегори повисио на 2:0 у 80. минуту с пенала.

Митровић је играо целу утакмицу, није се уписао у стрелце, а добио је жути картон у 26. минуту утакмице.