Lids se šepurio, Fulam fulao na gostovanju Stouku!

VBA stigao do važnog trijumfa na gostovanju Midlzbrou.

Fudbal 19.10.2019 | 20:50
Pobednici dana u Čempionšipu su VBA i Lids, dok su gubitnici Preston i Svonsi. VBA je zadržao prvu poziciju pobedom na gostovanju Midlzbrou, Lids je na proslavi stogodišnjice slavio protiv Birmingema, dok su Preston i Svonsi uzeli danas samo po bod.

Prva dva tima na tabeli Čempionšipa su odradili posao sa po jednim datim golom. Lids je do trijumfa stigao u svečarskoj atmosferi proslave stogodišnjice kluba, a jedini gol je dao Filips u 65. minutu utakmice - 1:0 (0:0). Paunovi dakle mogu da se šepure pobedom na ovaj važan dan za klub.

Delovalo je dugo da će VBA ostati samo na jednom bodu, ali je snažni Robson Kanu u 82. minutu pogotkom doneo pobedu i tako je VBA ostao na prvoj poziciji na tabeli - 0:1 (0:0).

KPR je imao vrlo zanimljivu utakmicu na gostovanju Halu i uspeo je da slavi sa 3:2. Do toga je stigao najviše posle dva gola Ezea s penala i da toga nije bilo verovatno je nerešen rezultat na ovom obračunu bio najrealniji.

Na kraju, Fulam Aleksandra Mitrovića je gostovao Stouku i nije se tamo dobro proveo. Da će tako biti moglo je da se pretpostavi već u 16. minutu posle gola Kembela, da bi Gregori povisio na 2:0 u 80. minutu s penala.

Mitrović je igrao celu utakmicu, nije se upisao u strelce, a dobio je žuti karton u 26. minutu utakmice.