ФРА: ПСЖ лако, Ница меч завршила са деветорицом!

Мајсторија Ди Марије. . .

Фудбал 18.10.2019 | 23:28
На једном од места где његови ривали (ако их у Француској уопште и има) могу да се надају евентуалном киксу, Пари Сен Жермен је протутњао (4:1), примивши додуше први гол после доста времена. Ница Патрика Вијере није успела да пружи озбиљнији отпор Свецима, погото не након 77. минута, када је остала и без другог искљученог играча. У само два минута домаћин је зарадио два црвена картона. У тим моментима на семафору је стајало 1:2, после тога уследио је потоп Нице.

ПСЖ је играо без своје прве звезде - бразилца Нејмара, који је поново повређен, али његов изостанак није се осетио. Единсон Кавани опоравио се од повреде и нашао у протоколу, али није добио шансу да заигра.

Анхел Ди Марија пружио је сјајну партију. Постигао је прва два гола - други је био маестралаб лоб скоро из мртвог угла - док је код четвртог повукао контру и одиграо кључни пас Килијана Мбапеа. Врло добар био је и Мауро Икарди. Аргентинац је код првог поготка сјајно избацио Ди Марију, а у самом финишу успео је и да се сам упише у стрелце.

Двојица Нициних играча за мање од три минута зарадила су искључења. Сипријен због друге јавне опомене у 74, а Кристоф Ерле у 77, након што је ВАР утврдио да је ударио противника без лопте. После тог другог искључења јасно је било да Ници нема спаса...

ЛИГА 1 - 10. КОЛО: