FRA: PSŽ lako, Nica meč završila sa devetoricom!

Majstorija Di Marije. . .

Fudbal 18.10.2019 | 23:28
Na jednom od mesta gde njegovi rivali (ako ih u Francuskoj uopšte i ima) mogu da se nadaju eventualnom kiksu, Pari Sen Žermen je protutnjao (4:1), primivši doduše prvi gol posle dosta vremena. Nica Patrika Vijere nije uspela da pruži ozbiljniji otpor Svecima, pogoto ne nakon 77. minuta, kada je ostala i bez drugog isključenog igrača. U samo dva minuta domaćin je zaradio dva crvena kartona. U tim momentima na semaforu je stajalo 1:2, posle toga usledio je potop Nice.

PSŽ je igrao bez svoje prve zvezde - brazilca Nejmara, koji je ponovo povređen, ali njegov izostanak nije se osetio. Edinson Kavani oporavio se od povrede i našao u protokolu, ali nije dobio šansu da zaigra.

Anhel Di Marija pružio je sjajnu partiju. Postigao je prva dva gola - drugi je bio maestralab lob skoro iz mrtvog ugla - dok je kod četvrtog povukao kontru i odigrao ključni pas Kilijana Mbapea. Vrlo dobar bio je i Mauro Ikardi. Argentinac je kod prvog pogotka sjajno izbacio Di Mariju, a u samom finišu uspeo je i da se sam upiše u strelce.

Dvojica Nicinih igrača za manje od tri minuta zaradila su isključenja. Siprijen zbog druge javne opomene u 74, a Kristof Erle u 77, nakon što je VAR utvrdio da je udario protivnika bez lopte. Posle tog drugog isključenja jasno je bilo da Nici nema spasa...

LIGA 1 - 10. KOLO: