ЕП: Србија згромила Литванију! Са Шпанцима за 1. мјесто!

Дупли хет-трик Лазара Павловића, три гола - три асистенције! Фантастична партија и убедљиво славље екипе Ивана Јевића - 8:0!

Фудбал 11.10.2019 | 17:30
Каква партија омладинске репрезентације Србије! Селекција Ивана Јевића згромила је Лиутванију на стадиону Земуна и дошла до прве победе у групи 2, прве фазе квалификација за Европско првенство - 8:0 (5:0). Орлиће је предводио сјајни првотимац Партизана Лазар Павловић, који је постигао три гола и забележио три асистенције у убедљивом тријмуфу српске селекције.

Литванци су потпуно разбијени већ у првом полувремену, а серију погодака отворила је велика нада Црвене звезде Страхиња Ераковић, управо на асистенцију Павловића у шестом минуту. У размаку од 19. до 29. минута Србија је чак три пута тресла мрежу слабашних гостију. Павловић је постигао први и трећи погодак у том низу, а свој први од укупно два гола на овој утакмици постигао је млади играч Ајакса Дамјан Достанић.

Голеаду у првом полувремену заокружио је везиста Војводине Дејан Зукић, који је у 68. минуту асистирао Павловићу за хет-трик. Мрежа Литванаца напуњена је до врха у надокнади времена. Великић је наместио гол Достанићу у 90. минуту, а само минут касније Радмановац је постигао осми гол Орлића, на трећу асистенцију Павловића у овој утакмици.

Орлићи су у првом колу на стадиону Чукаричког ремизирали са Румунијом, која је данас поражена од Шпаније минималним резултатом. Фурија је тако обезбедила пролаз у наредну фазу такмичења и неће имати превелики императив у последњем колу против Орлова. Меч је заказан за 14. октобар од 14 часова на стадиону Фудбалског савеза Србије у Старој Пазови. Пролаз у Елитну рунду квалификација обезбеђују по две репрезентације из сваке групе, уз једну најбољу трећепласирану селекцију.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Ераковић 6, 2:0 Л.Павловић 19, 3:0 Достанић 24, 4:0 Л.Павловић 29. (из једанаестерца), 5:0 Зукић 44, 6:0 Л.Павловић 68, 7:0 Достанић 90, 8:0 Радмановац 90+2. Стадион Земуна. Судија: Глен Ниберг (Шведска). Жути картони: Балаж (Србија), Лубас (Литванија).

СРБИЈА: Станковић, Радмановац, Балаж (од 73. Ђурковић), Ераковић (од 64. Стојановић), Стајић, Зукић, Новаковић (од 46. Новаковић), Л.Павловић, Стевановић (од 46. Великић), Достанић, Савић (од 66. Јочић).

ЛИТВАНИЈА: Урбиетис, Рашимавичиус, Душевичиус, Каледа, Балтрунас, Зебраускас, Парк (од 76. Дедура), Паулаускас (од 46. Зингертас), Пилукаитис (од 46. Лубас), Јансонас (од 86. Јудкунаитис), Климавичиус (од 46. Андриушис).

Извор: моззартспорт/мондо.рс