EP: Srbija zgromila Litvaniju! Sa Špancima za 1. mjesto!

Dupli het-trik Lazara Pavlovića, tri gola - tri asistencije! Fantastična partija i ubedljivo slavlje ekipe Ivana Jevića - 8:0!

Fudbal 11.10.2019 | 17:30
Kakva partija omladinske reprezentacije Srbije! Selekcija Ivana Jevića zgromila je Liutvaniju na stadionu Zemuna i došla do prve pobede u grupi 2, prve faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - 8:0 (5:0). Orliće je predvodio sjajni prvotimac Partizana Lazar Pavlović, koji je postigao tri gola i zabeležio tri asistencije u ubedljivom trijmufu srpske selekcije.

Litvanci su potpuno razbijeni već u prvom poluvremenu, a seriju pogodaka otvorila je velika nada Crvene zvezde Strahinja Eraković, upravo na asistenciju Pavlovića u šestom minutu. U razmaku od 19. do 29. minuta Srbija je čak tri puta tresla mrežu slabašnih gostiju. Pavlović je postigao prvi i treći pogodak u tom nizu, a svoj prvi od ukupno dva gola na ovoj utakmici postigao je mladi igrač Ajaksa Damjan Dostanić.

Goleadu u prvom poluvremenu zaokružio je vezista Vojvodine Dejan Zukić, koji je u 68. minutu asistirao Pavloviću za het-trik. Mreža Litvanaca napunjena je do vrha u nadoknadi vremena. Velikić je namestio gol Dostaniću u 90. minutu, a samo minut kasnije Radmanovac je postigao osmi gol Orlića, na treću asistenciju Pavlovića u ovoj utakmici.

Orlići su u prvom kolu na stadionu Čukaričkog remizirali sa Rumunijom, koja je danas poražena od Španije minimalnim rezultatom. Furija je tako obezbedila prolaz u narednu fazu takmičenja i neće imati preveliki imperativ u poslednjem kolu protiv Orlova. Meč je zakazan za 14. oktobar od 14 časova na stadionu Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi. Prolaz u Elitnu rundu kvalifikacija obezbeđuju po dve reprezentacije iz svake grupe, uz jednu najbolju trećeplasiranu selekciju.

STRELCI: 1:0 Eraković 6, 2:0 L.Pavlović 19, 3:0 Dostanić 24, 4:0 L.Pavlović 29. (iz jedanaesterca), 5:0 Zukić 44, 6:0 L.Pavlović 68, 7:0 Dostanić 90, 8:0 Radmanovac 90+2. Stadion Zemuna. Sudija: Glen Niberg (Švedska). Žuti kartoni: Balaž (Srbija), Lubas (Litvanija).

SRBIJA: Stanković, Radmanovac, Balaž (od 73. Đurković), Eraković (od 64. Stojanović), Stajić, Zukić, Novaković (od 46. Novaković), L.Pavlović, Stevanović (od 46. Velikić), Dostanić, Savić (od 66. Jočić).

LITVANIJA: Urbietis, Rašimavičius, Duševičius, Kaleda, Baltrunas, Zebrauskas, Park (od 76. Dedura), Paulauskas (od 46. Zingertas), Pilukaitis (od 46. Lubas), Jansonas (od 86. Judkunaitis), Klimavičius (od 46. Andriušis).

Izvor: mozzartsport/mondo.rs