СП: Американци су на ово чекали 12 година!

Штафета Сједињених Америчких Држава на Свјетском првенству у Дохи освојила златну медаљу на 4x100 метара.

Остали спортови 06.10.2019 | 12:07
Једна од најатрактивнијих дисциплина Свјетског атлетског првенства, штафета 4x100 метара, и у Дохи је донијела узбудљиво надметање најбољих спринтера. На крају суботње трке је славила штафета Сједињених Америчких Држава.

Тако су Американци након 12 година чекања стигли до вриједног злата.

Штафета у саставу Кристијан Колмен, Џастин Гетлин, Мајкл Роџерс и Ноа Лајлс трку је истрчала у времену 37,10 секунди што је најбољи резултат сезоне у свијету.

Сребрну медаљу је освојила штафета Велике Британије, која је истрчала вријеме 37,36 секунди, док је Јапан с резултатом 37,43 стигао до бронзе.

Раније је у женској штафети 4x100 метара славила Јамајка, која је "помела" конкуренцију с временом 41,44 секунде, што је такође најбољи резултат сезоне.

Сребро је припало Великој Британији (41,85 секунди), а бронза САД-у (48,10).

Хасан освојила друго злато у Дохи! Холандска атлетичарка Сифар Хасан освојила је златну медаљу у трци на 1.500 метара на Светском првенству у Дохи.

Она је трку завршила за три минута и 51,95 секунди и тако освојила своје друго злато у Дохи пошто је била најбоља и на 10.000 метара.

Ово је први пут у историји да је једна атлетичарка освојила златне медаље у тим дисциплинама на шампионатима света.

Хасан је само две секунде делило од светског рекорда који је 2015. године поставила Гензебе Дибаба.

Сребрну медаљу освојила је шампионка света из 2017. године, Кенијка Фејт Кипјегон (3:54,22), док је бронза припала Етиопљанки Гудаф Цегај (3:54,38).

Кенијска атлетичрка Хелен Обири одбранила је злато у трци на 5.000 метара.

Она је стазу претрчала за 14 минута и 26,72 секунде што је нови рекорд светских првенстава.

Њена сународница Маргарет Челимо Кипкембој, док је брозна отишла у руке Немици Констанци Клостерхалфен.

Атлетичарка из Венецуеле Јулимар Рохас освојила је златну медаљу у троскоку резултатом 15,37 метара.

Јамајчанка Шанијека Рикетс освојила је сребро, а Катерине Ибаргуен из Колумбије бронзу.

Јамајка није успела да се пласира у финале штафете 4x100 метара у мушкој конкуренцији, али је доминирала у женској.

Штафета у саставу Наталија Вајт, Шели-Ен Фрејзер-Прајс, Џонил Смит и Шерика Џексон овојила је злато резултатом 41,44 секунде. Штафета Велике Британије освојила је сребро (41,85), док су Американке стигле до бронзе (42,10).

Извор: мондо.ба/Анадолија/Б92