Чемпионшип: Митровић дао још два комада!

Са седам голова Србин тренутно дели прво место на листи стрелаца у Чемпионшипу!

Фудбал 01.10.2019 | 23:30
Српски нападач Алексанадар Митровић наставио је да решета у Чемпионшипу. Можда помало у сенци утакмица Лиге шампиона, али први голгетер Фулама свакако заслужује све похвале и пажњу за оно што ради у једној од најтежих лига у Европи. Фулам је славио врло убедљиво против Рединга у гостима (4:1), а Митар је два пута у размаку од три минута матирао голмана домаћег тима.

Ово је друга узастопна победа екипе Скота Паркера која их је погурала до четврте позиције на табели са смо два бода мање од новог лидера Лидса.

Овако убедљивој победи гостију свакако је кључно кумовао црвени картон за Рединг већ у 20. минуту меча. Фулам је претходно повео голом Тома Кернија, а после искључења Митровић је дотукао ривала. Погодио је српски ас у 26. и 29. минуту, што је практично значило и крај свих нада домаћина.

До краја сусрета Керни је само потврдио своју сјајну партију и наравно тријумф гостију...

У дербију вечери Лидс је славио са 1:0 против Вест Бромвич Албиона и тако избио на прво место. Стрелац одлучујућег поготка за момке са Еланд роуда био је Езген Алиоски.