Čempionšip: Mitrović dao još dva komada!

Sa sedam golova Srbin trenutno deli prvo mesto na listi strelaca u Čempionšipu!

Fudbal 01.10.2019 | 23:30
Srpski napadač Aleksanadar Mitrović nastavio je da rešeta u Čempionšipu. Možda pomalo u senci utakmica Lige šampiona, ali prvi golgeter Fulama svakako zaslužuje sve pohvale i pažnju za ono što radi u jednoj od najtežih liga u Evropi. Fulam je slavio vrlo ubedljivo protiv Redinga u gostima (4:1), a Mitar je dva puta u razmaku od tri minuta matirao golmana domaćeg tima.

Ovo je druga uzastopna pobeda ekipe Skota Parkera koja ih je pogurala do četvrte pozicije na tabeli sa smo dva boda manje od novog lidera Lidsa.

Ovako ubedljivoj pobedi gostiju svakako je ključno kumovao crveni karton za Reding već u 20. minutu meča. Fulam je prethodno poveo golom Toma Kernija, a posle isključenja Mitrović je dotukao rivala. Pogodio je srpski as u 26. i 29. minutu, što je praktično značilo i kraj svih nada domaćina.

Do kraja susreta Kerni je samo potvrdio svoju sjajnu partiju i naravno trijumf gostiju...

U derbiju večeri Lids je slavio sa 1:0 protiv Vest Bromvič Albiona i tako izbio na prvo mesto. Strelac odlučujućeg pogotka za momke sa Eland rouda bio je Ezgen Alioski.