ЕК: Вјетар с Балтика одувао Локомотиву!

Еврокуп почео изненађењем: И то у групи црно-белих! Литвански клуб пријатно изненадио у уводном колу евро-такмичења.  Ритас убацио 40 за четвртину! Паде фаворит у Литванији!

Кошарка 01.10.2019 | 20:21
Еврокуп је почео у Сименс арени - изненађењем!

Ритас је савладао Локомотиву Кубањ резултатом 92:86 (16:23, 40:21, 16:19, 20:23) и на челу са сјајним Ејмантасом Бенџијусом (27 поена) први остварио тријумф у Еврокупу.

Осим Бенџијуса, двоцирфени међу домаћима били су и Пако Круз са 16 поена и Мартинас Еходас са 14, док је седам асистенција поделио Терел Холовеј.

Домаћин је у Литванији постигао чак 40 поена у другој четвртини и тако направио увод у изузетно вредан тријумф против екипе коју су вечерас предводили Џони О'Брајант са 24 поена и Дмитри Кулагин са 19.

Српски центар Драган Апић одиграо је девет минута у дресу Локомотиве и није се уписао у стрелце.

Изненађење на премијери Еврокупа! После пуних седам година Лијетувос Ритас је на свом терену оборио на плећа Локомотиву Кубан, тим који има звање првог фаворита за освајање трофеја у овом такмичењу – 92:86 (16:23, 40:21, 16:19, 20:23).

Причаће се још дуго у Виљнусу о другој четвртини утакмице, у којој је литвански тим убацио Русима тачно 40 поена! Прва четвртина је припала Локомотиви, која је сигурно возила до седам поена предности после 10 минута игре (23:16), али после тога је уследио прави ураган са Балтика.

У потпуном трансу играо је Лијетувос у другој четвртини, коју је добио са нестварних 40:21 и са 12 поена предности отишао на одмор.

Држали су Литванци предност током целог другог полувремена. Сав притисак Локомотиве није доносио резултат, Ритас није губио главу, већ је сигурном игром држао вођство на шест до осам поена разлике. Последњи трзај руског тима је био минут и по пре краја, када је пришао на „минус три“ (87:84, 89:86), али даље од тога није могао.

Најефикаснији играч меча био је Ејмантас Бенџијус са 27 поена, док је у Локомотиви бољи од осталих био Џони О’Брајант са 24 поена.

Извор: мондо.рс/моззартспорт