EK: Vjetar s Baltika oduvao Lokomotivu!

Evrokup počeo iznenađenjem: I to u grupi crno-belih! Litvanski klub prijatno iznenadio u uvodnom kolu evro-takmičenja.  Ritas ubacio 40 za četvrtinu! Pade favorit u Litvaniji!

Košarka 01.10.2019 | 20:21
Evrokup je počeo u Simens areni - iznenađenjem!

Ritas je savladao Lokomotivu Kubanj rezultatom 92:86 (16:23, 40:21, 16:19, 20:23) i na čelu sa sjajnim Ejmantasom Bendžijusom (27 poena) prvi ostvario trijumf u Evrokupu.

Osim Bendžijusa, dvocirfeni među domaćima bili su i Pako Kruz sa 16 poena i Martinas Ehodas sa 14, dok je sedam asistencija podelio Terel Holovej.

Domaćin je u Litvaniji postigao čak 40 poena u drugoj četvrtini i tako napravio uvod u izuzetno vredan trijumf protiv ekipe koju su večeras predvodili Džoni O'Brajant sa 24 poena i Dmitri Kulagin sa 19.

Srpski centar Dragan Apić odigrao je devet minuta u dresu Lokomotive i nije se upisao u strelce.

Iznenađenje na premijeri Evrokupa! Posle punih sedam godina Lijetuvos Ritas je na svom terenu oborio na pleća Lokomotivu Kuban, tim koji ima zvanje prvog favorita za osvajanje trofeja u ovom takmičenju – 92:86 (16:23, 40:21, 16:19, 20:23).

Pričaće se još dugo u Viljnusu o drugoj četvrtini utakmice, u kojoj je litvanski tim ubacio Rusima tačno 40 poena! Prva četvrtina je pripala Lokomotivi, koja je sigurno vozila do sedam poena prednosti posle 10 minuta igre (23:16), ali posle toga je usledio pravi uragan sa Baltika.

U potpunom transu igrao je Lijetuvos u drugoj četvrtini, koju je dobio sa nestvarnih 40:21 i sa 12 poena prednosti otišao na odmor.

Držali su Litvanci prednost tokom celog drugog poluvremena. Sav pritisak Lokomotive nije donosio rezultat, Ritas nije gubio glavu, već je sigurnom igrom držao vođstvo na šest do osam poena razlike. Poslednji trzaj ruskog tima je bio minut i po pre kraja, kada je prišao na „minus tri“ (87:84, 89:86), ali dalje od toga nije mogao.

Najefikasniji igrač meča bio je Ejmantas Bendžijus sa 27 poena, dok je u Lokomotivi bolji od ostalih bio Džoni O’Brajant sa 24 poena.

Izvor: mondo.rs/mozzartsport