БЕЛ: Некад сејач страха у Турској, данас у Белгији!

Дијањ украсио петарду Брижа! Лидер сигуран на гостовању у Мехелену - 0:5.

Фудбал 29.09.2019 | 08:38
Знали су добро у Брижу када су летос одлучили да позајме нападача Галатасараја Мбајеа Дијања да ће са њим добити на оштрини у шпицу што је најважније уколико желите да покорите Белгију. И вечерас им се Сенегалац коначно исплатио пошто је са два гола употпунио тријумф Брижа на госотвању у Мехелену од чак 5:0.

Демолирали су момци тренера Клемона десеткованог домаћина, а посебно су се истакли у другом полувремену када су има спаковали чак четири комада. Истина, посао им је олакшало искључење домаћег везисте Шофса у финишу првог дела што је био знак Брижу да навали.

Дијата је у првом полувремену начео домаћег голмана у 19. минуту, да би Дијањ са два прецизна ударца у 63. и 70. повисио на 3:0. Све је дефинитивно било готово када је Шријверс повисио на 4:0, пре него што је Ханс Ванакен четвртим поготком у сезони ставио тачку на тријумф Брижа.

Лаган и рутински за добро расположење пред гостовање Реалу у Лиги шампиона средином наредне недеље.