BEL: Nekad sejač straha u Turskoj, danas u Belgiji!

Dijanj ukrasio petardu Briža! Lider siguran na gostovanju u Mehelenu - 0:5.

Fudbal 29.09.2019 | 08:38
Znali su dobro u Brižu kada su letos odlučili da pozajme napadača Galatasaraja Mbajea Dijanja da će sa njim dobiti na oštrini u špicu što je najvažnije ukoliko želite da pokorite Belgiju. I večeras im se Senegalac konačno isplatio pošto je sa dva gola upotpunio trijumf Briža na gosotvanju u Mehelenu od čak 5:0.

Demolirali su momci trenera Klemona desetkovanog domaćina, a posebno su se istakli u drugom poluvremenu kada su ima spakovali čak četiri komada. Istina, posao im je olakšalo isključenje domaćeg veziste Šofsa u finišu prvog dela što je bio znak Brižu da navali.

Dijata je u prvom poluvremenu načeo domaćeg golmana u 19. minutu, da bi Dijanj sa dva precizna udarca u 63. i 70. povisio na 3:0. Sve je definitivno bilo gotovo kada je Šrijvers povisio na 4:0, pre nego što je Hans Vanaken četvrtim pogotkom u sezoni stavio tačku na trijumf Briža.

Lagan i rutinski za dobro raspoloženje pred gostovanje Realu u Ligi šampiona sredinom naredne nedelje.