Чемпионшип - Легенда без милости: Бојер прочитао Лудака!

И скинуо Лидс с врха! Чарлтон приредио изненађење кола у Чемпионшипу.

Фудбал 28.09.2019 | 21:41
Девето коло Чемпионшипа одвело је фаворизовану екипу Лидса у Лондон у госте својој легенди Лију Бојеру који није имао милости према клубу у којем се прославио. Његов Чарлтон је победио Беле са 1:0 поготком Меколија Бонија у 32. минуту и наставио да истиче кандидатуру за плеј-оф.

Одличан посао је евиденто урадио Бојер са популарним Едиктсима док је екипа Марсела Бијелсе после другог меча без тријумфа упала у кризу. Није да гости нису имали прилике данас, Бамфорд и Нкетија су се испромашивали, а и евиднетно је да лидс игра знатно слабије када на терену није искусни Шпанац Пабло Ернандез који је пропустио данашњи меч због повреде.

Кикс Лидса искористили су Славен Билић и Вест Бромвич Албион. Једини непоражени тим у Чемпионшипу савладао је глатко као гост у Лондону Квинс Парк са 2:0, а како је који сат Свонси испустио тријумф против Рединга у 90. минуту Врећице су се осамосталиле на челу најбоље друге лиге на свету.

У сјајном дербију на Риверсајду Шефилд Венздеј је демолирао Мидлзбро као гост са чак 4:1, док је Престон једва ишчупао бод у сјајном трилеру против Бристол Ситија - 3:3 (1:2).

Хадерсфилд није успео да стигне до премијерне победе против Милвола иако је водио (1:1), али су барем зауставили серију од седам везаних пораза у свим такмичењима. Лошу серију прекинуо је и Дерби који је победио после седам мечева без тријумфа у свим такмичењима, а побеђен је Бирмингем са 3:2 у мечу у којем су гости промашили најстрожу казну код резултата 2:2.

Престон - Бристол Сити 3:3 (1:2)
/Галахер 45+2. пенал, Џонсон 51. пенал, Бауер 72 - Вилијамс 29, Вајман 36, Бејкер 60/