Čempionšip - Legenda bez milosti: Bojer pročitao Ludaka!

I skinuo Lids s vrha! Čarlton priredio iznenađenje kola u Čempionšipu.

Fudbal 28.09.2019 | 21:41
Deveto kolo Čempionšipa odvelo je favorizovanu ekipu Lidsa u London u goste svojoj legendi Liju Bojeru koji nije imao milosti prema klubu u kojem se proslavio. Njegov Čarlton je pobedio Bele sa 1:0 pogotkom Mekolija Bonija u 32. minutu i nastavio da ističe kandidaturu za plej-of.

Odličan posao je evidento uradio Bojer sa popularnim Ediktsima dok je ekipa Marsela Bijelse posle drugog meča bez trijumfa upala u krizu. Nije da gosti nisu imali prilike danas, Bamford i Nketija su se ispromašivali, a i evidnetno je da lids igra znatno slabije kada na terenu nije iskusni Španac Pablo Ernandez koji je propustio današnji meč zbog povrede.

Kiks Lidsa iskoristili su Slaven Bilić i Vest Bromvič Albion. Jedini neporaženi tim u Čempionšipu savladao je glatko kao gost u Londonu Kvins Park sa 2:0, a kako je koji sat Svonsi ispustio trijumf protiv Redinga u 90. minutu Vrećice su se osamostalile na čelu najbolje druge lige na svetu.

U sjajnom derbiju na Riversajdu Šefild Venzdej je demolirao Midlzbro kao gost sa čak 4:1, dok je Preston jedva iščupao bod u sjajnom trileru protiv Bristol Sitija - 3:3 (1:2).

Hadersfild nije uspeo da stigne do premijerne pobede protiv Milvola iako je vodio (1:1), ali su barem zaustavili seriju od sedam vezanih poraza u svim takmičenjima. Lošu seriju prekinuo je i Derbi koji je pobedio posle sedam mečeva bez trijumfa u svim takmičenjima, a pobeđen je Birmingem sa 3:2 u meču u kojem su gosti promašili najstrožu kaznu kod rezultata 2:2.

Preston - Bristol Siti 3:3 (1:2)
/Galaher 45+2. penal, Džonson 51. penal, Bauer 72 - Vilijams 29, Vajman 36, Bejker 60/