ПЛ: Лука опет из пенала, Лорис се бламирао, Челси се "пење"!

Репрезентативац Србије наставља да тресе мреже са 11 метара, Тотенхем успео да слави упркос озбиљном киксу свог голмана, док су се пулени Френка Лампарда вратили на победнички колосек.  Лука Миливојевић за победу! Челсијев час фудбала, Кејн спасао самоубилачки Тотенхем! Коначно Вулвси, Вотфорду нема спаса! Пеп се коцкао, али Сити је прогутао Карамеле! Мало срећа, мало индивидуални квалитет за рутинских 3:1 на Гудисону.

Фудбал 28.09.2019 | 21:21
Лука Миливојевић је по ко зна који пут херој Кристал Паласа. Екипа из Лондона је поново славила захваљујући некадашњем играчу Црвене звезде, пошто је у био стрелац првог гола у победи против Норича - 2:0.

Није било тешко претпоставити да је Миливојевић тај погодак постигао из пенала, чиме је наставио изванредну серију извођења једанаестераца. Он је постигао 20. гол из пенала у дресу Паласа и то из 22. покушаја, те је сада на чак 91% успешно у таквим ситуацијама.

Палас је ту предност стечену у 21. минуту љубоморно чувао до краја, да би тријумф у финишу потврдио Андрос Таунзенд. Норич је тако забележио и други пораз у низу без постигнутог гола, после оне фамозне победе над Манчестер ситијем.

Далеко занимљивије је било на мечу Тотенхема и Саутемптона, где су виђена три гола, црвени картон и једна кардинална грешка. Повео је Тотенхем после лепог поготка Тангија Ндомбелеа, можда и њиховог најбољег појединца на овом сусрету.

Ипак, "певци" као да су се трудили да све упрскају. Серж Орије је у 27. минуту добио жути картон, да би у 31. то поновио. Чинило се да је ова друга опомена била престрога, али је без обзира, Тотенхем остао са играчем мање. И онда у 39. минуту грешка Уга Лориса.

Голман Спурса је добио један повратан пас, имао је лопту у свом поседу унутар петерца, али је био изузетно несмотрен, покушавши да предрибла Данија Ингса, који није насео и са пар метара лако смешта лопту у мрежу Тотенхема.

Иако је тада деловало да ће Тотенхем имати доста проблема после тих дешавања, Хари Кејн је само чтеири минута касније поставио коначан резултат - 2:1.

За то време, Челси је против Брајтона мора да чека 50 минута не би ли повео, упркос томе што су у првом полувремену имали однос шутева 17:0. Прво је Жоржињо био стрелац са пенала, да би коначан резултат поставио Вилијан у 76. минуту за важан тријумф "плаваца".

Они су "везали" поразе у Лиги шампиона и Премијер лиги прошле недеље, па су добро одговорили ове седмице - тријумфима у Лига купу против Гримзбија и сада против Брајтона.

Лука Миливојевић је отворио сезону голова у јубиларном 100. мечу у дресу Кристал Паласа и донео победу тиму са Селхурт Парка.

Српски везиста је у свом стилу неодбрањиво извео пенал и постигао кључни гол на мечу против Норича – 2:0. Апослутно заслужена победа Паласа који је био бољи ривал и игром заслужио та три бода. Домаћи тим је створио више шанси, играо бољи фудбал, али је само Миливојевић са беле тачке пронашао пут до мреже у 90 минута игре. Ампаду је у 21. минуту неопрезно стартовао над Мекартуром и омогућио Србину да релаизује пенал.

Лука је био непогршив са креча. Био му је то 25 гол у дресу Кристал Паласа откако је дошао у клуб пре две и по године. Чак 20 од тих 25 је дао из пенала. Само је два пута у 22 случаја био непрецизан са беле тачке. Тачније, голмани су му одранили. Феноменална статистика српског везисте. Да ствари по Норич буду горе, приликом Миливојевићевог пенала се повредио голман Ферман и морао је да изађе.

Гости нису успели да узврате, Палас је био ближи другом голу и на крају је Таунзенд у надокнади времена успео да стави печат на тријумф.

Челси је одржао час фудбала Брајтону, али му је била потребна срећа и глупост гостију да би отворио врата победе – 2:0. Плавци су сакрили лопту гостима и држали их под опсадом од првог до последњег минута. Севале су шансе пред голом Брајтона, треса се и статива после шута Абрахама, али лопта није хтела у гол. Челси је повео тек у 50. минуту голом Жоржиња из пенала пошто је претходно Вебстер направио велику глупост и срушио Мејсона Маунта. До тада Брајтон није имао ниједан шут на утакмици… Челси их је имао десетак од чега половину у оквир гола. Коначно је у 76. минуту једна шанса Плаваца претворена у погодак. Вилијан је све сам урадио по десном крилу, ушао пре гол и онда пројектилом у ближи угао решио питање победника. Брајтон је чак и добро прошао са овако ниским поразом…

Са много више муке је до победе дошао Челсијев градски ривал Тотенхем. Спурси су лепо отворили меч против Саутемптона, али су онда самоубилачким потезима сами себи запржили чорбу. Ипак, Хари Кејн је успео да донесе победу од 2:1.

Почело је голом Тангија Ндомбелеа у 24. минут. Француз је сјајно шутирао на додавање Сона и деловало је да Тотенхем иде ка рутинској победи. А онда серија глупости домаћих фудбалера…Серж Орије у 31. минуту искључен због глупог жутог картона, да би седам минута касније капитен Лорис невероватном грешком поклонио изједначење Данију Ингсу. Ипак, полуга Ериксен – Кејн је профункционисала када је било најпотребније и донела победу Спурсима. После акције Сона и Ериксена у финишу полувремена, лопта је дошла до Кејна који је сјајним пријемом наместио лопту на волеј и закуцао ју је у мрежу Светаца.

До краја меча се Лорис искупио неким сјајним одбранама у другом полувремену и сачувао победу Покетиновом тиму. Саутемптон није успео да искористи играча више, промашио је неке добре шансе и има за чим да жали.

Коначно је и Вулверхемптон уписао прву победу у првенству. Против очајног Вотфорда који делује да му ни са новим тренером нема спаса. Вулвси су славили 2:0, а 19-годишњи Педро Нето је напунио очи гледаоцима. Није дао гол, али је показао велики потенцијал. Био је асистент Доертију за водећи гол после сјајне акције целог тима. На крају је Јанмат аутоголом запечатио судбину Стршљенова после шута Хименеза.

Ватрено је било у Борнмуту где је домаћи тим одиргао 2:2 са Вест Хемом, а исти резултат је виђен на Вила Парку где је гостовао Барнли.

Захуктали Вест Хем је дошао по победу у Борнмут и кренуо ка ној голом Јармоленка после десетак минута игре. Соло мајсторија Украјинца у његовом стилу за велико славље Чекићара који сањају пласман у Лигу шампиона. Али Борнмут је преокренуо пошто је Кинг постигао сумњив гол за изједначење, а потом и асистирао Вилсону за 2:1. Заслужен бод Вест Хему је донео Крезвел у 76. минуту.

Астон Вила је дуго водила против Барнлија голом Ел Газија, а онда је уследило ватрених 15-ак минута у другом полувремену. Џеј Родригез је искористио очајну реакцију Вилине одбране и изједначио у 68. минуту. Није прошло ни 10 минута, а Вила је опет водила. Трезеге је прошао и центрирао, а Мекгин ухватио волеј за вођство. Ипак, Вилина одбрана дефинитивно има много проблема са скок игром. Крис Вуд је два минута после Мекгиновог гола био највиши у скоку и Вила је опет примила гол главом.

Пеп се коцкао, али Сити је прогутао Карамеле! Мало срећа, мало индивидуални квалитет за рутинских 3:1 на Гудисону.

Коцкао се Пеп Гвардиола, избрао да на Гудисону игра са комбинованим саставом без Серхија Агуера и Давида Силве који су ушли у другом полувремену, али је на крају остварио циљ и уписао нови првенствени тријумф од 3:1. Мало срећа (јер је Џери Мина имао страшну шансу за 2:2 у 79. минуту), мало и индивидуални квалитет Ријада Мареза (сјајан гол из слободњака) и ето нове победе у потери за Ливерпулом.

Одавно је Евертон у проблемима, тренеру Марку Силви готово да више нико не верује, али су данас Карамеле играле јако добро. Иако је Сити повео у 24. минуту после сјајне асистенције Кевина Де Брујинеа за Габријела Жезуса, опет је на другој страни попустио бедем испред Едерсона што је Калверт Луин искористио да на пас Шимуса Колмена поравна резултат у 33. минуту и доведе домаће навијаче у екстазу.

Генерално, Евертон је претио из прекида на овом мечу, а несрећни Мина је поред оне шансе из 79. имао још једну изгледну у 55. када је опет после прекида запретио Едерсону. Сити је играо таман колико му треба, делује да Грађани имају проблеме у игри повремено када се само "искључе" и не подсећају на тим из прошле сезоне, али Евертон то данас није могао да искористи.

Како се ближио крај меча Гвардиола је на терен морао да пошаље тешку артиљерију у виду Серхија Агуера у 66. минуту, а након што је капитен подигао морал тима Грађани су стигли до тријумфа. Ријад Марез је спретно извео слободан ударац у 71. мајсторски матирао голмана Пикфорда и скинуо камен са срца фановима из плавог дела Манчестера.

Покушао је Евертон да се врати у меч, нападао колико је могао, али је у 84. минуту кажњен после сјајне контре коју је Рахим Стерлинг крунисао лепим ударцем о пречку. Заслужена и чиста победа Грађана, иако је евидентно да доста шкрипи у дефанзиви где нема повређеног Емерика Лапорта.

То је проблем који Пеп под хитно мора да реши јер неки следећи ривал неће пропустити то да казни као Карамеле данас.