ПЛ БиХ: Ахметовић срушио Борац на Кошеву!

Нападач Сарајева поготком три минуте прије краја одлучио дерби против Борца на Кошеву.

Фудбал 25.09.2019 | 20:14
Дерби десетог кола Премијер лиге БИХ одигран је на Кошеву, гдје је Сарајево дочекало Борац и поготком у самом финишу освојил сва три бода.

Нападач Сарајева Мерсудин Ахметовић у 87. минуту примио је лопту, а онда ју рутински пласирао у мрежу Лучића за побједу Сарајева 1:0.

Домаћи су тако казнили Борац за пропуштену прилику из 72. минута, када је кајкут све добро урадио и посље центаршута Ћосића одлично шутирао главом, али је лопта погодила стативу.

Борац се добро држао током цијелог меча и екипа Хусрефа Мусемића није имала рјешења за одбрану црвено-плавих, док је Лучић имао неколико сигурних интервенција.

Само пет минута послије поменуте стативе тренер Борца Бранислав крунић одлучио је да "затвори" утакмицу и умјесто крилног играча Алмедина Зиљкића ушао је штопер Небојша Рунић, али Борац није успио да сачува бод.

Сарајлије су стигле до минималне, али важне побједе, посебно послије пораза од Тузла ситија у прошлом колу.

Овим тријумфом екипа Хусрефа Мусемића бодовно се изједначила са екипом из Симиног Хана, која је раније данас поражена у Мостару од Вележа.

Обје екипе имају по 20 бодова, односно бод више од Зрињског и Жељезничара, с тим да екипа са Грбавице име и утакмицу мање.

Сарајево - Борац 1:0 (0:0)