PL BiH: Ahmetović srušio Borac na Koševu!

Napadač Sarajeva pogotkom tri minute prije kraja odlučio derbi protiv Borca na Koševu.

Fudbal 25.09.2019 | 20:14
Derbi desetog kola Premijer lige BIH odigran je na Koševu, gdje je Sarajevo dočekalo Borac i pogotkom u samom finišu osvojil sva tri boda.

Napadač Sarajeva Mersudin Ahmetović u 87. minutu primio je loptu, a onda ju rutinski plasirao u mrežu Lučića za pobjedu Sarajeva 1:0.

Domaći su tako kaznili Borac za propuštenu priliku iz 72. minuta, kada je kajkut sve dobro uradio i poslje centaršuta Ćosića odlično šutirao glavom, ali je lopta pogodila stativu.

Borac se dobro držao tokom cijelog meča i ekipa Husrefa Musemića nije imala rješenja za odbranu crveno-plavih, dok je Lučić imao nekoliko sigurnih intervencija.

Samo pet minuta poslije pomenute stative trener Borca Branislav krunić odlučio je da "zatvori" utakmicu i umjesto krilnog igrača Almedina Ziljkića ušao je štoper Nebojša Runić, ali Borac nije uspio da sačuva bod.

Sarajlije su stigle do minimalne, ali važne pobjede, posebno poslije poraza od Tuzla sitija u prošlom kolu.

Ovim trijumfom ekipa Husrefa Musemića bodovno se izjednačila sa ekipom iz Siminog Hana, koja je ranije danas poražena u Mostaru od Veleža.

Obje ekipe imaju po 20 bodova, odnosno bod više od Zrinjskog i Željezničara, s tim da ekipa sa Grbavice ime i utakmicu manje.

Sarajevo - Borac 1:0 (0:0)