Цвајта: ХСВ промашивао, Ст Паули га одрадио на фору!

Фаворизовани великан подбацио у најважнијем мечу ове јесени и изгубио - 2:0.

Фудбал 16.09.2019 | 23:53
Грешка ВАР-а који им је отео изједначујући гол, па промашаји невероватних прилика Лукаса Хинтерзера и серија без пораза ХСВ-а окончана је на најболнији могући начин. Поразом у градском дербију на Милернтору. У чудној утакмици Санкт Паули је славио са 2:0, нанео први пораз мрском ривалу у новој сезони, скинуо га са лидерске позиције и најавио боље дане.

Домаћи су срећно повели преко Дијамантикоса из одбитка од стативе у 17. минуту, а право је чудо како су до полувремена сачували стечену предност. Сони Кител је погодио пречку у 43, а два минута касније ХСВ је оштећен пошто им је поништен гол. Према мишљењу немачких новинара, чист, јер је помоћник на другој страни сигнализирао офсајд о којем нема говора што се види из свих углова. Дакле, као у случају Волфзбурга у петак када је лопта изашла из игре и вечерас је ВАР просто заћутао када је требало да реагује и додели гол гостима, па је домаћин награђен.

Разлог пораза ХСВ-а треба тражити у десетоминутном наставку када је Хамбургер просто згромио Пирате. Две невероватне шансе пропустио је најбољи стрелац Лукас Хинтерзер, а два пута је промашио фактички празан гол са неколико метара. И као што у фудбалу то бива казна је уследила на другој страни, после слободног ударца и форе коју су им домаћи продали у 63. минуту капитен гостију Рик ван Дронгелен је постигао аутогол и запечатио судбину свог тима.

Последњих пола часа били су само одрађивање посла. ХСВ је постигао још један гол који је поништен звог офсајда (делује исправно) и није имао снаге да запрети домаћину. Објективно, Санкт Паули је знатно слабији играчки, али вечерас је добио дерби само на срце и борбеност, па се реванширао ХСВ-у за оних мартовских 4:0

Доказ да у фудбалу не побеђује увек бољи.

НЕМАЧКА 2 - 6. коло