ПЛ: Да се нису закачили Мингс и Ел Гази...

. . . не би шта имало да се види у Бирмингему! Мршавих 0:0 на Вила Парку. . .  Масуака црвенео због искључења, Грилиш због "пријема" лопте у шанси меча! Мајк Дин с правом је искључио дефанзивца Вест Хема, али то није помогло "вилијанима" да забележе другу узастопну победу код куће у лиги. Могли су, али се љубимац навијача обрукао у доброј шанси у 88. минуту.

Фудбал 16.09.2019 | 23:39
Пред 42.010 навијача на "Вила парку", Артур Масуака црвенео је у 67. минуту због другог жутог картона који му је с правом показао Мајк Дин, а Џек Грилиш у 88. минуту због очајног пријема лопте и пропуштене шансе коју му је припремио Кинан Дејвис.

Љубимац домаћих навијача, који је френетичним партијама прошле сезоне вукао и довукао "вилијане" назад у Премијер лигу после три сезоне на "хлађењу" у Чемпионшипу, покушао је да прихвати Дејвисов центаршут левом ногом и тако пропустио прилику да савлада Лукаша Фабијанског на уласку у надокнаду времена последњег меча 5. кола Премијер лиге.

После много трчања, гурања, грађења и мало вансеријских потеза, остало је: Астон Вила - Вест Хем 0:0.

Иако са играчем мање у последњих 25 минута игре, "чекићари" тренера Мануела Пелегринија нису одустајали од идеје да казне помало анархичне нападе Виле и стигну до три бода из контре, али су у неколико одличних акција изостали финални пасови Себастијана Алера и резервисте Пабла Форналса.

Мање задовољан бодом свакако ће бити менаџер састава из Бирмингема, Дин Смит, који се у прве четири лигашке утакмице у сезони 2019/20 радовао само једном - победи код куће над Евертоном од 2:0.

Ово је први реми Астон Виле, уз три пораза у међувремену, док је екипа из Источног Лондона тренутно осма са скором 2-2-1 и осам освојених бодова.

Последње утакмица петог кола Премијер лиге није донела ништа. Ко је имао дефанзице на фантазију из ова два тима може да накриви капу јер су виђени чувени кромпири у незанимљивом окршају два клуба истих боја, а различите форме и амбиција на Вила Парку (0:0).

Најзанимљивији детаљ на целом мечу виђен је у финишу првог полувремена када су се "закачили" саиграчи и то из редова астон Виле - Тајрон Мингс и Анвар Ел Гази. Као својевремено Бојер и Дајер у Њукаслу, само што овог пута нису "севале" песнице, али је менаџер Дин Смит на полувремену сигурно морао да смирује зараћене стране.

Астон Вила је можда била за нијансу боља, али створила је само једну праву прилику коју је пропустио Бразилац Весли у 14. минуту када је морао боље да туче главом из петерца. Једном је добро тукао и Мекгин у 53.

Имали су домаћи у финишу и играча више због искључења Артура Масуакуа уз 67. минуту, али нису успели да створе шансу и тријумфују. Реми на Вила Парку више ће пријати гостима који остају на солидном осмом месту, док Вилу чека наставак борбе за бодове у доњем дому.