ШПА: Нема спаса када плеше Барса!

Барса има нови тандем: Френки - Фати! Скупо плаћени Холанђанин постигао први гол у дресу Барселоне, а 16-годишњак поново блистао.  Фантастична игра шампиона против Валенсије - 5:2.

Фудбал 14.09.2019 | 23:49
Без Лионела Месија, али и без проблема.

Барселона је "растурила" Валенсину на свом терену - 5:2 и направила лепу увертиру за дуел са Борусијом Дортмунд идућег уторка у Немачкој, у оквиру првог кола Лиге шампиона.

Забринули су се навијачи каталонског клуба после 2:2 са Осасуном уочи репрезентативне паузе да би екипа могла да се мучи без повређеног Аргентинца, међутим, брзо су могли да одахну. Већ у 2. минуту, када је Френки де Јонг послао лопту у "срце" казненог простора гостију из Валенсије, а тамо у пуном трку на њу натрчао Ансумане Фати и закуцао је у мрежу.

Био је то други гол 16 годишњака рођеног у Гвинеји Бисао у трећем наступу за први тим Барселоне.

Убрзо је додао и асистенцију, чиме је постао најмлађи играч Примере у 21. веку који је уписао гол и асистенцију. Ове суботе му је тачно 16 година и 318 дана.

Било је то, заправо, "враћање" Де Јонгу за сјајно додавање из 3. минута. Овај пут је Фати одлично упослио Холанђанина и омогућио му да постигне свој први гол за Барсу од летошњег доласка из Ајакса за 75.000.000 евра.

Већ у 7. минуту домаћин је водио 2:0, али је Кевин Гамеиро у 27. вратио неизвесност. Она је, ипак, трајала само пола сата, пошто је у 57. Пике повисио на 3:1, у 61. Луис Суарез на 4:1, а Уругвајац је био прецизан и у 82. минуту. Коначних 5:2 поставио је Макси Гомез у надокнади.

Када се Барселона размаше по терену, противницима нема спаса. Када Каталонци пусте криле, онда се не зна са које стране прети опасност, „дува промаја“ са оба бока и кроз средину, претња је сваки играч који прими лопту. Било је тако вечерас на Ноу Кампу, а кола су се сломила на Валенсији – 5:2 (2:1).

Нови тренер Слепих мишева Алберт Селадес није могао да има тежи задатак на дебију. А, шампион Шпаније се потрудио да му та премијера преседне.

Поготово је тешко играти са Барселоном када постигне гол малтене из првог напада. Нова велика ствар пристигла из Ла Масије, Ансу Фати, тинејџер од 16 година, довео је Каталонце у вођство у трећем минуту. Његова трећа утакмица у сениорском тиму и други гол.

Само четири минута касније Френки де Јонг је поготком крунисао прелепу акцију домаћег тима, а све што је Валенсија урадила је гол Кевина Гамеира у 29. минуту.

Друго полувреме је донело гас Барсинов тима, два гола Луиса Суареза и петарду у мрежу Слепих мишева. И бесану ноћ за Алберта Селадеса...

И да, све то без Лионела Месија, који је и даље повређен.