ŠPA: Nema spasa kada pleše Barsa!

Barsa ima novi tandem: Frenki - Fati! Skupo plaćeni Holanđanin postigao prvi gol u dresu Barselone, a 16-godišnjak ponovo blistao.  Fantastična igra šampiona protiv Valensije - 5:2.

Fudbal 14.09.2019 | 23:49
Bez Lionela Mesija, ali i bez problema.

Barselona je "rasturila" Valensinu na svom terenu - 5:2 i napravila lepu uvertiru za duel sa Borusijom Dortmund idućeg utorka u Nemačkoj, u okviru prvog kola Lige šampiona.

Zabrinuli su se navijači katalonskog kluba posle 2:2 sa Osasunom uoči reprezentativne pauze da bi ekipa mogla da se muči bez povređenog Argentinca, međutim, brzo su mogli da odahnu. Već u 2. minutu, kada je Frenki de Jong poslao loptu u "srce" kaznenog prostora gostiju iz Valensije, a tamo u punom trku na nju natrčao Ansumane Fati i zakucao je u mrežu.

Bio je to drugi gol 16 godišnjaka rođenog u Gvineji Bisao u trećem nastupu za prvi tim Barselone.

Ubrzo je dodao i asistenciju, čime je postao najmlađi igrač Primere u 21. veku koji je upisao gol i asistenciju. Ove subote mu je tačno 16 godina i 318 dana.

Bilo je to, zapravo, "vraćanje" De Jongu za sjajno dodavanje iz 3. minuta. Ovaj put je Fati odlično uposlio Holanđanina i omogućio mu da postigne svoj prvi gol za Barsu od letošnjeg dolaska iz Ajaksa za 75.000.000 evra.

Već u 7. minutu domaćin je vodio 2:0, ali je Kevin Gameiro u 27. vratio neizvesnost. Ona je, ipak, trajala samo pola sata, pošto je u 57. Pike povisio na 3:1, u 61. Luis Suarez na 4:1, a Urugvajac je bio precizan i u 82. minutu. Konačnih 5:2 postavio je Maksi Gomez u nadoknadi.

Kada se Barselona razmaše po terenu, protivnicima nema spasa. Kada Katalonci puste krile, onda se ne zna sa koje strane preti opasnost, „duva promaja“ sa oba boka i kroz sredinu, pretnja je svaki igrač koji primi loptu. Bilo je tako večeras na Nou Kampu, a kola su se slomila na Valensiji – 5:2 (2:1).

Novi trener Slepih miševa Albert Selades nije mogao da ima teži zadatak na debiju. A, šampion Španije se potrudio da mu ta premijera presedne.

Pogotovo je teško igrati sa Barselonom kada postigne gol maltene iz prvog napada. Nova velika stvar pristigla iz La Masije, Ansu Fati, tinejdžer od 16 godina, doveo je Katalonce u vođstvo u trećem minutu. Njegova treća utakmica u seniorskom timu i drugi gol.

Samo četiri minuta kasnije Frenki de Jong je pogotkom krunisao prelepu akciju domaćeg tima, a sve što je Valensija uradila je gol Kevina Gameira u 29. minutu.

Drugo poluvreme je donelo gas Barsinov tima, dva gola Luisa Suareza i petardu u mrežu Slepih miševa. I besanu noć za Alberta Seladesa...

I da, sve to bez Lionela Mesija, koji je i dalje povređen.