Прва лига РС: "Рудари" капитулирали, Крупи дерби првенства!

У најзанимљивијем мечу досадашњег дијела сезоне у Првој лиги Републике Српске, у Приједору Рудар Приједор - Крупа 1:2 (1:1).

Фудбал 14.09.2019 | 21:30
У сјајном амбијенту на Градском стадиону у Приједору, пред близу 1.000 гледалаца, Крупа је шокирала Рудар Приједор и "рударима" нанијела први овосезонски пораз 2:1 (1:1), те се осамосталила на челу табеле након шестог кола Прве лиге Републике Српске.

Мрежа голмана Рудар Приједора Мирзе Хамзабеговића била је нетакнута 468 минута, а онда је прву лопту у гол "рудара" смјестио Марко Голубовић. Догодило се то у 10. минуту.

Успјели су домаћи изједначити преко Бојана Буразора само шест минута касније, али расположени тим из Крупе на Врбасу сјајним поготком Јосипа Микетека у наставку поново је стекао предност, коју је успио задржати до краја и остварити велики тријумф, у најзанимљивијем мечу досадашњег дијела сезоне.

У осталим мечевима Козара је након преокрета стигла до бодова у дуелу са брчанским Јединством (2:1), док су сигурне домаће побједе резултатом 2:0 уписали Славија против Жељезничара (прво овосезонско славље тима из Источног Сарајева), те Алфа Модрича против Текстилца.