Prva liga RS: "Rudari" kapitulirali, Krupi derbi prvenstva!

U najzanimljivijem meču dosadašnjeg dijela sezone u Prvoj ligi Republike Srpske, u Prijedoru Rudar Prijedor - Krupa 1:2 (1:1).

Fudbal 14.09.2019 | 21:30
U sjajnom ambijentu na Gradskom stadionu u Prijedoru, pred blizu 1.000 gledalaca, Krupa je šokirala Rudar Prijedor i "rudarima" nanijela prvi ovosezonski poraz 2:1 (1:1), te se osamostalila na čelu tabele nakon šestog kola Prve lige Republike Srpske.

Mreža golmana Rudar Prijedora Mirze Hamzabegovića bila je netaknuta 468 minuta, a onda je prvu loptu u gol "rudara" smjestio Marko Golubović. Dogodilo se to u 10. minutu.

Uspjeli su domaći izjednačiti preko Bojana Burazora samo šest minuta kasnije, ali raspoloženi tim iz Krupe na Vrbasu sjajnim pogotkom Josipa Miketeka u nastavku ponovo je stekao prednost, koju je uspio zadržati do kraja i ostvariti veliki trijumf, u najzanimljivijem meču dosadašnjeg dijela sezone.

U ostalim mečevima Kozara je nakon preokreta stigla do bodova u duelu sa brčanskim Jedinstvom (2:1), dok su sigurne domaće pobjede rezultatom 2:0 upisali Slavija protiv Željezničara (prvo ovosezonsko slavlje tima iz Istočnog Sarajeva), te Alfa Modriča protiv Tekstilca.