Цвајта: Гројтер с пенала до прага Бундеслиге!

Карлсруе једва победио! Домаћини успешни у уводним мечевима шестог кола Цвајте.

Фудбал 13.09.2019 | 21:04
Гројтер Фирт и Карлсруе нису дозволили изненађења на свом терену на отварању шестог кола Цвајте. Већа драма виђена је у Баварској где је слаби новајлија Вехен Визбаден први повео почетком другог полувремена преко центарфора Шафера па се учинило да ће се догодити и изненађење.

Међутим, Гројтер је у самом финишу успео потпуно да преокрене резултат головима Данијела Кеите Руелау 81. и Џулијана Грина за трећи тријумф Бавараца у сезони. Ова победа не само да је продужила низ Гројтера на пет везаних мечева без пораза већ га је довела и на треће место које на крају гарантује пласман у бараж за Бундеслигу.

Што се тиче другог меча, Карлсруе је на свом терену прекинуо низ од три пораза минималном победом над Сандхаузеном од 1:0, који има за чим да жали пошто је пропустио неколико зицера у првом полувремену. На крају, пресудио је погодак искусног везисте Мануела Штифлера који је некако закотрљао лопту преко гол линије после одбране гостујућег голмана.

НЕМАЧКА 2 - 6. коло