Cvajta: Grojter s penala do praga Bundeslige!

Karlsrue jedva pobedio! Domaćini uspešni u uvodnim mečevima šestog kola Cvajte.

Fudbal 13.09.2019 | 21:04
Grojter Firt i Karlsrue nisu dozvolili iznenađenja na svom terenu na otvaranju šestog kola Cvajte. Veća drama viđena je u Bavarskoj gde je slabi novajlija Vehen Vizbaden prvi poveo početkom drugog poluvremena preko centarfora Šafera pa se učinilo da će se dogoditi i iznenađenje.

Međutim, Grojter je u samom finišu uspeo potpuno da preokrene rezultat golovima Danijela Keite Ruelau 81. i Džulijana Grina za treći trijumf Bavaraca u sezoni. Ova pobeda ne samo da je produžila niz Grojtera na pet vezanih mečeva bez poraza već ga je dovela i na treće mesto koje na kraju garantuje plasman u baraž za Bundesligu.

Što se tiče drugog meča, Karlsrue je na svom terenu prekinuo niz od tri poraza minimalnom pobedom nad Sandhauzenom od 1:0, koji ima za čim da žali pošto je propustio nekoliko zicera u prvom poluvremenu. Na kraju, presudio je pogodak iskusnog veziste Manuela Štiflera koji je nekako zakotrljao loptu preko gol linije posle odbrane gostujućeg golmana.

NEMAČKA 2 - 6. kolo