ФРА: Марсељ коначно личи на тим!

Супер Дарио опет погодио! Хитри Аргентинац ранио Сент Етјен на Велодорому - 1:0.

Фудбал 02.09.2019 | 15:50
Погодио је Олимпик из Марсеља, тачније његов директор Андони Зубизарета када је летос инсиситрао на доласку Дарија Бенедета из Боке Јуниорс.

Знали су на Велдорому да им треба експлозивни нападач, брз као муња, јаког шута, а након неколико статних пехова (попут промашеног пенала на дебију) Аргентинац је ушао у голгетерску форму којом одушевљава сваког викенда фанове Л'ОМ-а.

Прошле недеље је погодио за тријумф у Ници (2:1), а вечерас завио у црно фанове Сент Етјена. Олимпик је славио минимално са 1:0 на Велодрому, а Бенедето, из милоште прозвани Супер Дарио, мајсторски је крунисао контру и правовремену асистенцију Моргана Сансона у 33. минуту.

И управо је за тај један гол била боља вечерас екипа португалског тренера Андреа Виљаса Боаша. Могао је Сент Етјен да ишчупа нешто са ове утакмице, али је најбољу прилику за госте пропустио резервиста Зајду Јусуф чији је ударац искусни Манданда маестрално зауставио у 78. минуту.

Уз мало среће Олимпик је успео да се докопа последњег судијског звиждука и друге овосезонске победе коју је српски репрезентативац Немања Радоњић испратио са клупе за резерве.

ФРАНЦУСКА 1 - 5. коло