FRA: Marselj konačno liči na tim!

Super Dario opet pogodio! Hitri Argentinac ranio Sent Etjen na Velodoromu - 1:0.

Fudbal 02.09.2019 | 15:50
Pogodio je Olimpik iz Marselja, tačnije njegov direktor Andoni Zubizareta kada je letos insisitrao na dolasku Darija Benedeta iz Boke Juniors.

Znali su na Veldoromu da im treba eksplozivni napadač, brz kao munja, jakog šuta, a nakon nekoliko statnih pehova (poput promašenog penala na debiju) Argentinac je ušao u golgetersku formu kojom oduševljava svakog vikenda fanove L'OM-a.

Prošle nedelje je pogodio za trijumf u Nici (2:1), a večeras zavio u crno fanove Sent Etjena. Olimpik je slavio minimalno sa 1:0 na Velodromu, a Benedeto, iz milošte prozvani Super Dario, majstorski je krunisao kontru i pravovremenu asistenciju Morgana Sansona u 33. minutu.

I upravo je za taj jedan gol bila bolja večeras ekipa portugalskog trenera Andrea Viljasa Boaša. Mogao je Sent Etjen da iščupa nešto sa ove utakmice, ali je najbolju priliku za goste propustio rezervista Zajdu Jusuf čiji je udarac iskusni Mandanda maestralno zaustavio u 78. minutu.

Uz malo sreće Olimpik je uspeo da se dokopa poslednjeg sudijskog zvižduka i druge ovosezonske pobede koju je srpski reprezentativac Nemanja Radonjić ispratio sa klupe za rezerve.

FRANCUSKA 1 - 5. kolo