Цвајта: Нирнберг просуо сигурну побједу за два минута!

Сандхаузен дели прво место после новог тријумфа.

Фудбал 30.08.2019 | 21:11
Нирнберг наставља по принципу топло-хладно. Један од фаворита за висок пласман у Цвајти ове сезоне други пут је кикснуо код куће. И то после вођства од 2:0. Хајденхајм је однео бод са чувеног стадиона Макс Морлок.

Предност домаћем саставу донео је Никола Доведан, Ауистријанац српског порекла који се пре неколико година доводио у везу са Црвеном звездом. На 2:0 за домаће подигао је Јоханес Гајс, једно од највећих појачања Нирнберга овог лета, али ни то није било довољно да Дер Клуб стигне до треће победе у сезони. У размаку од свега два минута гости су успели да шокирају близу 30.000 људи.

У 82. минуту Дорш је смањио на 1:2, да би Шимер већ у наредном нападу изједначио - 2:2.

У другој утакмици вечерас победа Сандхаузена. Трећа узастопна, после лошег старта сезоне. Ерик Зенгадонео је три бода домаћем тиму који је дошао на деобу првог места са Хамбургером. Дармштат се нашао у врло тешкој позицији после искључења Исланђанина Палсона почетком другог дела...