Cvajta: Nirnberg prosuo sigurnu pobjedu za dva minuta!

Sandhauzen deli prvo mesto posle novog trijumfa.

Fudbal 30.08.2019 | 21:11
Nirnberg nastavlja po principu toplo-hladno. Jedan od favorita za visok plasman u Cvajti ove sezone drugi put je kiksnuo kod kuće. I to posle vođstva od 2:0. Hajdenhajm je odneo bod sa čuvenog stadiona Maks Morlok.

Prednost domaćem sastavu doneo je Nikola Dovedan, Auistrijanac srpskog porekla koji se pre nekoliko godina dovodio u vezu sa Crvenom zvezdom. Na 2:0 za domaće podigao je Johanes Gajs, jedno od najvećih pojačanja Nirnberga ovog leta, ali ni to nije bilo dovoljno da Der Klub stigne do treće pobede u sezoni. U razmaku od svega dva minuta gosti su uspeli da šokiraju blizu 30.000 ljudi.

U 82. minutu Dorš je smanjio na 1:2, da bi Šimer već u narednom napadu izjednačio - 2:2.

U drugoj utakmici večeras pobeda Sandhauzena. Treća uzastopna, posle lošeg starta sezone. Erik Zengadoneo je tri boda domaćem timu koji je došao na deobu prvog mesta sa Hamburgerom. Darmštat se našao u vrlo teškoj poziciji posle isključenja Islanđanina Palsona početkom drugog dela...