ФРА: Побиједио и Марсељ некога!

Екипа Андреа Виљаса Боаса савладала Ницу на паклено тешком гостовању - 2:1.

Фудбал 29.08.2019 | 12:26
Олимпик из Марсеља није успео да савлада Ремс (пораз) и Нант (реми), али је зато надиграо Ницу у гостима и коначно забележио прво славље у сезони. Екипи Андеа Виљаса Боаса је победу на Алијанц Ривијери донео Димитри Паје у 73. минут утакмице из једанаестерца - 2:1 (1:0).

Марсељ је повео првенцем Дарија Бенедета у 31. минуту утакмице. Доскорашњи нападач Боке Јуниорс је одлично реаговао са ивице казненог простора, али је голу кумувала и лоша интервенција Дантеа, који је закачио лопту и променио јој правац.

Ница се вратила у живот у 66. минуту, када је хладнокрван са беле ташке био Сипријен. Ипак, само седам минута касније још један једанаестерац и то на другој страни. Паје је преузео одговорност, Бенитез је прочитао тај ударац, али је ипак био кратак, па су гости стигли до капиталне предности. Читав меч на клупи за резервне играче у гостујућем тиму преседео је Немања Радоњић.

Сјајни нигеријски нападач Виктор Осимхен већ се испоставља као сјајно појачање Лила. Млади 20-годишњи голгетер поново је био стрелац два гола за састав Кристофа Галтијеа, овога пута у убедљивој победи над Сент Етјеном (3:0). Лил се пробио на четврто место, док је Сент Етјен остао на 14. са четири освојена бода.

ФРАНЦУСКА 1 - 3. коло