FRA: Pobijedio i Marselj nekoga!

Ekipa Andrea Viljasa Boasa savladala Nicu na pakleno teškom gostovanju - 2:1.

Fudbal 29.08.2019 | 12:26
Olimpik iz Marselja nije uspeo da savlada Rems (poraz) i Nant (remi), ali je zato nadigrao Nicu u gostima i konačno zabeležio prvo slavlje u sezoni. Ekipi Andea Viljasa Boasa je pobedu na Alijanc Rivijeri doneo Dimitri Paje u 73. minut utakmice iz jedanaesterca - 2:1 (1:0).

Marselj je poveo prvencem Darija Benedeta u 31. minutu utakmice. Doskorašnji napadač Boke Juniors je odlično reagovao sa ivice kaznenog prostora, ali je golu kumuvala i loša intervencija Dantea, koji je zakačio loptu i promenio joj pravac.

Nica se vratila u život u 66. minutu, kada je hladnokrvan sa bele taške bio Siprijen. Ipak, samo sedam minuta kasnije još jedan jedanaesterac i to na drugoj strani. Paje je preuzeo odgovornost, Benitez je pročitao taj udarac, ali je ipak bio kratak, pa su gosti stigli do kapitalne prednosti. Čitav meč na klupi za rezervne igrače u gostujućem timu presedeo je Nemanja Radonjić.

Sjajni nigerijski napadač Viktor Osimhen već se ispostavlja kao sjajno pojačanje Lila. Mladi 20-godišnji golgeter ponovo je bio strelac dva gola za sastav Kristofa Galtijea, ovoga puta u ubedljivoj pobedi nad Sent Etjenom (3:0). Lil se probio na četvrto mesto, dok je Sent Etjen ostao na 14. sa četiri osvojena boda.

FRANCUSKA 1 - 3. kolo