ЛК: Брука Барнлија, провлачење Борнмута и срећа Лисица!

Свонси унаказио Кембриџ са 6:0!

Фудбал 28.08.2019 | 23:49
Ни ово вече у Лига купу Енглеске није могло да прође без изненађења, а за највеће се побринуо трећелигаш Сандерленд који је као гост ишамарао Барнли са 3:1.

Очигледно је да ни екипу Шона Дајша не занима претерано ово такмичење што је гостујући тим знао да искористи. Џеј Родригез је довео рано домаћина у вођство, али је Вил Григ у финишу првог дела најавио изненађење. Тријумф Црних мачака комплетирали су Фланаган и Добсон головима почетком другог дела, када је постало јасно да се овогдишња авантура фаворизованих Кларетса завршава.

Надомак бруке био је и Борнмут који није успео да за 90 минута победи тим из далеко нижег ранга енглеског фудбала Форест Грин. Није им оправдање ни то што је тренер Еди Хау извео комбиновани тим, ово је морало да се добије у регуларном периоду. Имале су Трешњице среће са беле тачке пошто су слабашни гости промашили сва три ударца са 11 метара.

И дерби вечери, окршај премијерлигаша Њукасла и Лестера одлучен је са беле тачке. Са изузетно снажним тимом Лисице су рано повеле преко Џејмса Медисона већ у 34. минуту. Међутим, терена жељни Јапанац Јошинори Муто успео је да изједначи у 53. на пас Холанђанина Вилемса, после чега су и једни и други играли опрезно чекајући пенале. На лутрији су се боље снашли гости и то након што су Шелви и Хејден промашили једанаестерце.

Евертон је био сигуран на гостовању против Линколна где је било 4:2. Домаћин је први ударио, узвратио Лука Дињ, па Сигурдсон са пенала погодио за 2:1, али су Карамеле успеле да приме гол и уведу наизглед лаган меч у неизвесност. Марко Силва је извео вечерас снажан тим па је било логично што је Алекс Ивоби у 81. ипак поставио ствари на своје место, пре него што је Ричарлисон ставио тачку у 89.

Најубедљивији био је другопласирани тим Чемпионшипа Свонси који је бројао до шест. Већ на полувремену разиграни Лабудови су стигли до фантастичних пет голова предности против Кембриџа. Тукли су по гостима из свих оружја, а можда су се мало сажалили у наставку и намерно повукли ручну чувајући се за суботњи дерби Чемпионшипа против Лидса.

Мало изненађење представља и тријумф Портсмута у Лондону над Квинс Парк Ренџерсом од 2:0. Чекао је, чекао и на крају дочекао гост да казни јалове покушаје Полицајаца. Пуних 75 минута домаћини су ломили отпор Помпеја, а чим су се опустили сурово су кажњени и избачени из Лига купа. Маркиш са пенала у 77. и Харнес у 81. минуту комплетирали су лепо вече гостујућих навијача.