LK: Bruka Barnlija, provlačenje Bornmuta i sreća Lisica!

Svonsi unakazio Kembridž sa 6:0!

Fudbal 28.08.2019 | 23:49
Ni ovo veče u Liga kupu Engleske nije moglo da prođe bez iznenađenja, a za najveće se pobrinuo trećeligaš Sanderlend koji je kao gost išamarao Barnli sa 3:1.

Očigledno je da ni ekipu Šona Dajša ne zanima preterano ovo takmičenje što je gostujući tim znao da iskoristi. Džej Rodrigez je doveo rano domaćina u vođstvo, ali je Vil Grig u finišu prvog dela najavio iznenađenje. Trijumf Crnih mačaka kompletirali su Flanagan i Dobson golovima početkom drugog dela, kada je postalo jasno da se ovogdišnja avantura favorizovanih Klaretsa završava.

Nadomak bruke bio je i Bornmut koji nije uspeo da za 90 minuta pobedi tim iz daleko nižeg ranga engleskog fudbala Forest Grin. Nije im opravdanje ni to što je trener Edi Hau izveo kombinovani tim, ovo je moralo da se dobije u regularnom periodu. Imale su Trešnjice sreće sa bele tačke pošto su slabašni gosti promašili sva tri udarca sa 11 metara.

I derbi večeri, okršaj premijerligaša Njukasla i Lestera odlučen je sa bele tačke. Sa izuzetno snažnim timom Lisice su rano povele preko Džejmsa Medisona već u 34. minutu. Međutim, terena željni Japanac Jošinori Muto uspeo je da izjednači u 53. na pas Holanđanina Vilemsa, posle čega su i jedni i drugi igrali oprezno čekajući penale. Na lutriji su se bolje snašli gosti i to nakon što su Šelvi i Hejden promašili jedanaesterce.

Everton je bio siguran na gostovanju protiv Linkolna gde je bilo 4:2. Domaćin je prvi udario, uzvratio Luka Dinj, pa Sigurdson sa penala pogodio za 2:1, ali su Karamele uspele da prime gol i uvedu naizgled lagan meč u neizvesnost. Marko Silva je izveo večeras snažan tim pa je bilo logično što je Aleks Ivobi u 81. ipak postavio stvari na svoje mesto, pre nego što je Ričarlison stavio tačku u 89.

Najubedljiviji bio je drugoplasirani tim Čempionšipa Svonsi koji je brojao do šest. Već na poluvremenu razigrani Labudovi su stigli do fantastičnih pet golova prednosti protiv Kembridža. Tukli su po gostima iz svih oružja, a možda su se malo sažalili u nastavku i namerno povukli ručnu čuvajući se za subotnji derbi Čempionšipa protiv Lidsa.

Malo iznenađenje predstavlja i trijumf Portsmuta u Londonu nad Kvins Park Rendžersom od 2:0. Čekao je, čekao i na kraju dočekao gost da kazni jalove pokušaje Policajaca. Punih 75 minuta domaćini su lomili otpor Pompeja, a čim su se opustili surovo su kažnjeni i izbačeni iz Liga kupa. Markiš sa penala u 77. i Harnes u 81. minutu kompletirali su lepo veče gostujućih navijača.