ФРА: Бомба Сукеа срушила Лион!

Монпеље изенадио фаворита у трећем колу!

Фудбал 27.08.2019 | 21:56
Французи су развукли ово треће коло са викенда на средину недеље, а тај режим није одговарао Лиону који је забележио први пораз у новој сезони.

Фаворизовани тим бразилског стручњака Силвиња поражен је у Монпељеу са 1:0 поготком десног бека Арноа Сукеа у 42. минуту. Сјајно је бочни фудбалер домаћина реаговао после корнера и одбитка, својом разорном десницом идеално "одсекао" лопту и сместио је под пречку поред немоћног голмана Лопеса.

Монпеље је био бољи у већем делу меча, имао је и пенал који је Антони Делор промашио у 37. минуту, али се то није осветило домаћинима.

Лион је за 90 минута запретио само једном и то преко Мефиса Депаја у првом полувремену, а да ће тешко до ремија и бар једног бода било је јасно у 51. минуту када је због грубог старта искључен дефанзивац гостију Јусуф Коне.

Петар Шкулетић је у редовима Монпељеа преседео на клупи читав меч, док је Михаило Ристић ушао у игру у надокнади.

ФРАНЦУСКА 1 - 3. коло