FRA: Bomba Sukea srušila Lion!

Monpelje izenadio favorita u trećem kolu!

Fudbal 27.08.2019 | 21:56
Francuzi su razvukli ovo treće kolo sa vikenda na sredinu nedelje, a taj režim nije odgovarao Lionu koji je zabeležio prvi poraz u novoj sezoni.

Favorizovani tim brazilskog stručnjaka Silvinja poražen je u Monpeljeu sa 1:0 pogotkom desnog beka Arnoa Sukea u 42. minutu. Sjajno je bočni fudbaler domaćina reagovao posle kornera i odbitka, svojom razornom desnicom idealno "odsekao" loptu i smestio je pod prečku pored nemoćnog golmana Lopesa.

Monpelje je bio bolji u većem delu meča, imao je i penal koji je Antoni Delor promašio u 37. minutu, ali se to nije osvetilo domaćinima.

Lion je za 90 minuta zapretio samo jednom i to preko Mefisa Depaja u prvom poluvremenu, a da će teško do remija i bar jednog boda bilo je jasno u 51. minutu kada je zbog grubog starta isključen defanzivac gostiju Jusuf Kone.

Petar Škuletić je u redovima Monpeljea presedeo na klupi čitav meč, dok je Mihailo Ristić ušao u igru u nadoknadi.

FRANCUSKA 1 - 3. kolo