РУС: Краснодар и Локомотива одиграли за трио на врху!

Три клуба са по 14 бодова на челу табеле.

Фудбал 24.08.2019 | 22:27
Када је Зенит изгубио од Уфе сат пре почетка великог дербија 7. кола руског првенства, Краснодар и Локомотива су имали прилику да у међусобном дуелу одлуче ко ће бити нови лидер шампионата. А, завршили су као по Зенитовим жељама – 1:1!

Бикови и Машиновође су поделили по бод, тако да сада имамо тријумврат на врху табеле руског првенства. Краснодар, Локомотива и Зенит са по 14 бодова.

Дерби је почео брзим голом Машиновођа. Локомотиви је било потребно само пет минута да стигне до поготка, који је постигао Криховијак, мада би се пре рекло да је то гол голмана Краснодара Сафонова, којем је једна лагана лопта, упућена са 17 метара, кроз руке прошла до мреже.

Ствар за домаћина је спасао Сулејманов, који се лепо убацио на другу стативу у 42. минуту и главом погодио за изједначење.

Сада и Спартак има шансу да се придружи ривалима, ако победи Крила Совјетов у недељу у Самари.

РУСИЈА 1 - 7. КОЛО