RUS: Krasnodar i Lokomotiva odigrali za trio na vrhu!

Tri kluba sa po 14 bodova na čelu tabele.

Fudbal 24.08.2019 | 22:27
Kada je Zenit izgubio od Ufe sat pre početka velikog derbija 7. kola ruskog prvenstva, Krasnodar i Lokomotiva su imali priliku da u međusobnom duelu odluče ko će biti novi lider šampionata. A, završili su kao po Zenitovim željama – 1:1!

Bikovi i Mašinovođe su podelili po bod, tako da sada imamo trijumvrat na vrhu tabele ruskog prvenstva. Krasnodar, Lokomotiva i Zenit sa po 14 bodova.

Derbi je počeo brzim golom Mašinovođa. Lokomotivi je bilo potrebno samo pet minuta da stigne do pogotka, koji je postigao Krihovijak, mada bi se pre reklo da je to gol golmana Krasnodara Safonova, kojem je jedna lagana lopta, upućena sa 17 metara, kroz ruke prošla do mreže.

Stvar za domaćina je spasao Sulejmanov, koji se lepo ubacio na drugu stativu u 42. minutu i glavom pogodio za izjednačenje.

Sada i Spartak ima šansu da se pridruži rivalima, ako pobedi Krila Sovjetov u nedelju u Samari.

RUSIJA 1 - 7. KOLO