ЕП: Доминантна представа Српкиња на старту!

Одбојкашице Србије убедљиво су победиле Финску 3-0 (25:17, 25:15, 25:17) на старту Европског првенства.  Шокантан старт Бугарске, Хрватице испустиле победу! Одбојкашице Француске направиле су прво велико изненађење на Европском првенству, док су пораз на старту претрпеле Хрватице.

Остали спортови 23.08.2019 | 17:49
"Орлице" су након спорог отварања меча показале класу и послале поруку главним изазивачима на европски трон.

Србија за два дана игра против селекције Бугарске, биће то много већи изазов за наше одбојкашице.

Нису Српкиње најбоље почеле меч, мотивисана Финска се добро бранила и одлично нападала, те је повела 4:0 и 8:4.

Међутим, тада се буде наше одбојкашице, предвођене Бошковићевом, Михајловићевом и Вељковићевом праве серију 8:0 за преокрет на 12:8.

Финска успева да се примакне на 13:11 и 14:12, након чега је уследила нова серија Српкиња 4:0 за 18:12 након чега су рутински привеле први сет крају – 25:17.

Нису попустиле наше одбојкашице након лаганог освајања првог сета, настављају у истом ритму и отварају други сет са 4:0.

Финкиње нису могле да парирају нашим одбојкашицама, које појачавају темпо и повећавају разлику на 12:4.

"Орлице" на задовољство селектора Терзића настављају да "гризу" за сваки поен па још убедљивије од првог освајају други сет у Анкари – 25:15.

Финкиње су "показале зубе" на старту трећег сета, добро су парирале нашој селекцији у првој трећини сета – 8:8.

Тада Српкиње појачавају ритам и мини-серијом за 11:8 "преламају" меч јер брзо стижу до 15:10 након чега ривал више није могао да узврати.

У завршници је селектор Терзић пружио шансу и најмлађим репрезентативкама које користе шансу и потврђују убедљиву победу – 25:17.

Наредни меч Србија игра у недељу против Бугарске, дан касније са Француском, потом против Грчке 28. августа, а све ове утакмице почеће у 16 часова по нашем времену.

У последњем колу, у дербију групе, Србија ће играти против домаћина Турске, 29. августа од 18.30 часова.

Шокантан старт Бугарске, Хрватице испустиле победу! Одбојкашице Француске направиле су прво велико изненађење на Европском првенству, док су пораз на старту претрпеле Хрватице.

Францускиње су почеле Еуроволеј победом над фаворизованом Бугарском са 3-2 у сетовима (25:25, 13:25, 25:15, 19:25, 15:13).

Бугарке су успеле да освоје четврти сет и изједначе, те се очекивало да исту игру пренесу и у одлучујући део игре, али је репрезентација Француске успела да се врати у ритам и победи.

Најбоља код победница била је Елена Казот са 24 поена, а пратиле су је Алина Даскалу са 17 и Жулијет Фидон Леблу са десет.

На другој страни истакла се Мирослава Паскова са 18, док је 16 убацила Елитса Василева.

Француска је победом заузела друго место у групи А, одмах иза Србије која је била убедљива против Финске.

Репрезентација Хрватске није успела да дође до победе, пошто је претрпела преокрет против Азербејџанки од 2:3 – (13:25, 25:20, 25:22, 24:26, 15:17).

Хрватице су у петом сету имале +3 (10:7), као и предност од 12:11 пред улазак у завршницу, али нису успеле да одрже добру игру до краја.

Победнице је предводила сјајна Јелзавета Самадаова са 28 поена, док је код Хрватица најбоља била Саманта Фабрис са чак 31.

Групу Б је победом отворила Белгија, која је била изузетно убедљива против Украјине (25:10, 25:19, 25:22), док су у групи Д убедљив тријум уписале и Немице против Швајцарске (25:16, 25:19, 25:21).