Хитро и са стилом: Оснабрик је хит Цвајте!

Скромни тим из Саксоније демолирао Дармштад - 4:0.

Фудбал 19.08.2019 | 23:36
Новајлија у Цвајти Оснабрик је потврдио да се налази у одличној форми на почетку сезоне, а нова и убедљива победа над Дармштадом од чак 4:0 још више ће подићи самопоуздање у овом занимљивом клубу који је током лета скоцкао интересантан тим са скормним средствима.

Неколико искусних друголигашких имена игра за Оснабрик, а ту је и једини тамнопути тренер у немачким професионалним лигама, Данијел Тоане, којег сматрају једним од најталентованијих немачких стручњака генерално. Након што су у првом полувремену лако стигли до гола предности преко Аменилда, домаћини су у наставку показали право лице и после убитачних контри нанели убедљив премијерни пораз гостима, популарним Љиљанима.

Сјајни леви бек Фолце отворио је голеаду после лепе акције у 51. минуту, а најлепши детаљ на мечу била је контра из 72. коју је хиторноги Уаим маестрално крунисао за 3:0. Тачку на тријумф и велико славље домаћина ставио је резервиста Алварез у 79. минуту.

Овом победом Оснабрик се попео на треће место са бодом мање у односу на лидера ХСВ док је Дармштад са четири бода из три утакмице солидно ушушкан у средипшњем делу табеле.