Hitro i sa stilom: Osnabrik je hit Cvajte!

Skromni tim iz Saksonije demolirao Darmštad - 4:0.

Fudbal 19.08.2019 | 23:36
Novajlija u Cvajti Osnabrik je potvrdio da se nalazi u odličnoj formi na početku sezone, a nova i ubedljiva pobeda nad Darmštadom od čak 4:0 još više će podići samopouzdanje u ovom zanimljivom klubu koji je tokom leta skockao interesantan tim sa skormnim sredstvima.

Nekoliko iskusnih drugoligaških imena igra za Osnabrik, a tu je i jedini tamnoputi trener u nemačkim profesionalnim ligama, Danijel Toane, kojeg smatraju jednim od najtalentovanijih nemačkih stručnjaka generalno. Nakon što su u prvom poluvremenu lako stigli do gola prednosti preko Amenilda, domaćini su u nastavku pokazali pravo lice i posle ubitačnih kontri naneli ubedljiv premijerni poraz gostima, popularnim Ljiljanima.

Sjajni levi bek Folce otvorio je goleadu posle lepe akcije u 51. minutu, a najlepši detalj na meču bila je kontra iz 72. koju je hitornogi Uaim maestralno krunisao za 3:0. Tačku na trijumf i veliko slavlje domaćina stavio je rezervista Alvarez u 79. minutu.

Ovom pobedom Osnabrik se popeo na treće mesto sa bodom manje u odnosu na lidera HSV dok je Darmštad sa četiri boda iz tri utakmice solidno ušuškan u sredipšnjem delu tabele.