ТУР: Није фол, Фенербахче опет даје по пет комада!

Истанбулски великан сјајно отворио нову сезону!

Фудбал 19.08.2019 | 22:03
Коначно мало радости и у жуто-црном делу Истанбула. Посрнули Фенербахче вратио се на велика врата и већ у првом колу бриљантном партијом наговестио да му се можда неће поновити прошлогодишња ужасна сезона у којој су остали без Европе.

Газишехир (Газијантеп) је, поштено речено, изгледао као да има фудбалере који не знају да ходају, па и није неки репер, али убедљива победа од 5:0 свакако да је добра порука осталим ривалима да се Канаринци не шале. Изабраници тренера Јанала су од самог старта наметнули жесток темпо, а добили су и чак три пенала у уводних 25 минута игре после којих су дошли до огромне предности од чак 3:0.

Истина, Виктор Мозес је промашио један казнени ударац, па је после њега дужност преузео искусни ветеран Емре Белозоглу, а раздрагана публика је са трибина уз звуке чувеног хита "Фреед фром десире" прослављала поготке домаћег тима. Нису се заустављали Канаринци, играли су лепо и доминантно током свих 90 минута и убедљивим тријумфом засели на чело табеле после првог кола.

Иако није постигао ниједан гол новајлија из Вердера Макс Крузе био је фантастичан у организацији напада и показао да ће бити нови вођа.

Колико је Фенер урушен у протекле две године нека посведочи и податак да је вечерас постигао пет погодака на једном мечу први пут још од априла 2008. и тријумфа над Кајзеријем у гостима. Прошле сезоне на пример нису могли да постигну више од три гола. Дакле, види се напредак...