TUR: Nije fol, Fenerbahče opet daje po pet komada!

Istanbulski velikan sjajno otvorio novu sezonu!

Fudbal 19.08.2019 | 22:03
Konačno malo radosti i u žuto-crnom delu Istanbula. Posrnuli Fenerbahče vratio se na velika vrata i već u prvom kolu briljantnom partijom nagovestio da mu se možda neće ponoviti prošlogodišnja užasna sezona u kojoj su ostali bez Evrope.

Gazišehir (Gazijantep) je, pošteno rečeno, izgledao kao da ima fudbalere koji ne znaju da hodaju, pa i nije neki reper, ali ubedljiva pobeda od 5:0 svakako da je dobra poruka ostalim rivalima da se Kanarinci ne šale. Izabranici trenera Janala su od samog starta nametnuli žestok tempo, a dobili su i čak tri penala u uvodnih 25 minuta igre posle kojih su došli do ogromne prednosti od čak 3:0.

Istina, Viktor Mozes je promašio jedan kazneni udarac, pa je posle njega dužnost preuzeo iskusni veteran Emre Belozoglu, a razdragana publika je sa tribina uz zvuke čuvenog hita "Freed from desire" proslavljala pogotke domaćeg tima. Nisu se zaustavljali Kanarinci, igrali su lepo i dominantno tokom svih 90 minuta i ubedljivim trijumfom zaseli na čelo tabele posle prvog kola.

Iako nije postigao nijedan gol novajlija iz Verdera Maks Kruze bio je fantastičan u organizaciji napada i pokazao da će biti novi vođa.

Koliko je Fener urušen u protekle dve godine neka posvedoči i podatak da je večeras postigao pet pogodaka na jednom meču prvi put još od aprila 2008. i trijumfa nad Kajzerijem u gostima. Prošle sezone na primer nisu mogli da postignu više od tri gola. Dakle, vidi se napredak...